Splňte svým blízkým cestovatelské sny

Postáváme na nádraží a máme ještě chvilku čas. Honza se dohaduje s automatem na kávu. Podstrkuje mu peníze, automat si je bez skrupulí bere, ale kafe za ně vydat nechce. Dojde mezi nimi tedy ke rvačce, kdy Honza vytrvale mlátí svého soupeře a chce z něj dostat buď slíbený nápoj anebo aspoň ty prachy, co mu ukradnul.

“Za pět minuty nám to ujede,”  nervózně podupávám a nakonec se rezignovaně vydávám k podchodu sama.

Fantova kavárna
Fantova kavárna

Honza je nervózní také, předně nemá to kafe, a pak mu taky chybí peníze, co za něj zaplatil. Zkouší to tedy s automatem uhrát aspoň na remízu, že si každej nechá to svoje, automat kávu a Honza svoje koruny. Jak se mu povedlo uspět, netuším, ale o cca 2 minuty později už mě radostně předbíhá na schodišti k nástupišti. Kelímek s nápojem sice nemá, ale v kapse mu cinkají nějaké mince. :-)

Náš vlak už stojí u perónu a je připravený k odjezdu. Na nic nečekáme a nastoupíme do nejbližšího vozu. Teprve potom zjišťujeme, do kterého vagónu máme vlastně místenku. Jasně, že jsme se netrefili, jsme v čísle 369 a na místence se směje číslo 364. Nejradši bych zase vylezla ven a proběhla do správného vozu po nástupišti, je to rychlejší a člověk nemusí brkat přes lidi.  Honza mi to ale nedovolí, protože správně předpokládá, že vlak se během pár sekund rozjede. Teda na to, že neměl to kafe, mu to docela pálí. :-)

Fantova kavárna
Fantova kavárna

Prodíráme se tedy jedoucím vlakem a odpočítáváme čísla vagónů.  369, 368, pak 367 a najednou 363 .Jsem zmatená, jestli dobře vidím, ale jo. Vidím.

Náš vagón zmizel stejně jako David Copperfield.:-)

Rezignovaně si tedy sedneme na nejbližší volná místa a vyčkáváme příchodu průvodčího. Ten nám prozradí, že sice OK, ale jsme blbě, protože i vagón č. 363 ve vlaku samozřejmě v soupravě mají, jenom jim to nejde tak úplně popořadě. To je ale normální přece, ne? S Českými drahami musíte být vždycky ve střehu, což je dobrá prevence např. proti Alzhaimerovi.

No a mně nezbývá, než dodat, že letošní reklamní slogan “Vánoční voucher Českých drah udělá pod stromečkem radost” musel vyplodit nějaký obzvláště vtipný kreativec.

Splňte svým blízkým cestovatelské sny


Přeji vám všem v tento předvánoční čas pohodové vánoce a budu ráda, když mě budete sledovat i nadále, ať už si objednáte mailové upozornění na nový článek anebo si mě přidáte do sledování na fb či IG.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *.