Švédsko a můj hon za pekanovými oříšky
Jsou věci, které vás na dovolené překvapí. Respektive překvapíte jimi hlavně sami sebe.
U mě to bylo třeba to, na co jsem se nejvíc těšila po celý ten týden, který jsme strávili ve Švédsku na dovolené.
 
Švédsko
Švédsko
 
V letáku místního  Lidlu totiž psali, že od pondělka až do neděle budou mít akci a když si u nich koupím čtyři pletence s pekanovými oříšky, zaplatím za ně pouhých 20 SEK. A to je teda super cena, protože pak budou stát stejně jako u nás, když si je koupím v obchoďáku bez slevy. A všichni přece ví, že Skandinávie je drahá destinace, zatímco v Česku je celkem levně. 🙂
 
Hned jsem tedy Honzovi oznámila, že si ty pekanový oříšky určitě budu chtít v akci koupit, protože koupit si “pekanový oříšek” ve Švédsku, to je úplně jiná liga, než když si pro něj za stejný peníz zajdu u nás.
Ani ve Švédsku není ten gender dokonalý. Asiatka vedená na vodítku:-)
Ani ve Švédsku není ten gender dokonalý. Asiatka vedená na vodítku:-)
Honza jen odevzdaně protočil panenky a řekl, že teda jo, jen ať si klidně koupím čtyři švédské pekanové oříšky, ale jen pod podmínkou, že se rozdělím a dva z nich dostane on. A pak taky začal vyhrožovat, že se mám těšit na to, až každému na mě práskne, že si studuju slevový letáky i ve švédštině, který sice nerozumím, ale slevu na to, co mi chutná, v nich stejně vyčmuchám. 🙂
 
No jo, jenomže jediný Lidl, který jsme potkali, byl ten v neděli v Göteborgu. Pak se po nich slehla zem.

Všude byl jen samej COOP anebo maximálně ta jejich ICA. V nich tedy pekanové oříšky ve slevě neměli. Zbývala poslední šance, kde si je koupit, a to na cestě zpátky, až se vrátíme zase do Göteborgu.
 
Honza mi tedy rezignovaně zastavil u Lidlu, kde jsme nakupovali na začátku dovolené, a já vyběhla jako kamzík.
No a regál, v němž měly být pletence s pekanovými oříšky, zel prázdnotou.
Švédsko
Švédsko
Sakra! došlo mi, že i Švédové mají rádi slevy a to poslední, co by chtěli, je se o ně se mnou dělit.
 
Naštěstí Honza, když spatřil můj zklamaný výraz, tak vyměknul a řekl, že v celém Göteborgu určitě nemají jenom jeden Lidl, zvlášť když u nás ve městě už máme čtvrtý.
 
A tak si ho kvůli mně zadal do navigace, a ta mu našla samozřejmě i další, tak jsme k němu schválně popojeli. Až tak byl můj pletenec důležitý.
 
Já pak opět vyběhla jako kamzíček …. a tam v regálu objevila posledních 8 pletenců s pekanovými oříšky.
pletenec s pekanovým oříškem
Vesele jsem si hned čtyři z nich naskládala do papírového pytlíku a hned potom, co jsem od regálu odstoupila, moje místo zaujal vysoký blonďatý Švéd, který mi až do té chvíle vytrvale funěl za uchem. Ten dobral poslední čtyři kousky.
 
Takže teď už je to jasný.
Nejenom my, ale i ve Švédsku milují slevy a pekanové oříšky. 🙂
A to je vždycky dobrý vědět.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokud se vám můj článek líbil, budu ráda, když mě začnete sledovat i dál. Můžete si objednat mailové upozornění (nic jiného než avízo na článek neposílám) nebo mě sledovat na fb či IG.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *.